Forum kinoorange.pl

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Wymyślony scenariusz filmu o pracowniku budowlanym 😀

Tytuł: Złamane Płytki

Gatunek: Dramat

Czas trwania: Około 2 godzin

Lokacje: Mała firma budowlana, różne łazienki w budowie, dom głównego bohatera, sklep z materiałami budowlanymi

Główny bohater: Adam Nowak - właściciel firmy budowlanej

Pozostałe postaci:

  1. Marta Nowak - żona Adama
  2. Paweł Kowalski - pracownik firmy budowlanej
  3. Anna Zając - projektantka wnętrz
  4. Janusz Wójcik - kontrahent
  5. Ewa Majewska - sąsiadka Adama
  6. Marek Lis - przyjaciel Adama

Akt 1: Początek Problemów

Film rozpoczyna się od przedstawienia Adama Nowaka jako ambitnego i pewnego siebie właściciela małej firmy budowlanej. Wspólnie z zespołem remontują łazienki w różnych domach. W miarę jak firma zyskuje popularność, Adam zaczyna otrzymywać zlecenia na coraz bardziej wymagające projekty.

Jednak podczas jednego z remontów Adam wpada w pułapkę, kiedy próbuje układać skomplikowany wzór płytek w łazience. Uporczywie stara się dostosować płytki lastryko, ale kończy się to fiaskiem. Paweł, jeden z pracowników, próbuje mu pomóc, ale cały projekt zostaje zrujnowany. Adam jest załamany, ale stara się to ukryć przed resztą zespołu.

Akt 2: Narastające Trudności

Problemy z układaniem płytek stają się powszechne. Adam wciąż udaje, że wszystko idzie dobrze, ale każda nieudana próba osłabia jego pewność siebie. W międzyczasie zaczynają się pojawiać trudności w związku z Martą - praca absorbująca Adama sprawia, że coraz mniej czasu poświęca na rodzinę.

Podczas jednego z projektów, projektantka Anna Zając wyraża swoje niezadowolenie z efektu końcowego. Adam zaczyna się z nią kłócić, broniąc swojego podejścia do projektu. To jednak tylko pogłębia jego izolację od reszty zespołu.

Akt 3: Upadek i Konfrontacja

Firma traci kolejne zlecenia z powodu niedoskonałych projektów. Adam zaczyna tracić kontrolę nad sytuacją, a jego pewność siebie jest mocno nadwątlona. Pracownicy zaczynają mieć wątpliwości co do jego zdolności jako szefa.

Podczas jednej z nocy Adam desperacko pracuje nad układaniem płytek w łazience swojego domu. Wściekły i zrozpaczony, niszczy płytki i narzędzia budowlane. Marta, zaniepokojona jego zachowaniem, próbuje go uspokoić. Dochodzi do wzajemnych oskarżeń i wybuchu emocji, co powoduje głębsze rozdarcie w ich związku.

Akt 4: Ostatnia Szansa

Adam zdaje sobie sprawę, że musi coś zmienić, zanim straci wszystko. Spotyka się ze swoim przyjacielem Markiem, który uświadamia mu, że kluczem do sukcesu nie jest tylko umiejętność układania płytek, ale także zdolność do współpracy i komunikacji z zespołem.

Adam postanawia wyznać pracownikom prawdę o swoich problemach i prosić o pomoc. Wspólnie postanawiają stworzyć nowy projekt i układać płytki jako zespół.

Akt 5: Wyzwolenie i Pojednanie

Zespół pracuje ciężko, współpracując ze sobą i korzystając z różnych umiejętności. Adam w końcu zyskuje respekt pracowników, gdy okazuje, że jest gotów się uczyć i słuchać innych. Projekt zostaje zakończony sukcesem, a łazienka wygląda wspaniale.

Marta również zauważa zmianę w Adamie i obserwuje, jak próbuje naprawić swoje błędy w ich związku. Dochodzi do wzajemnego pojednania.

Akt 6: Nauka na Przyszłość

Film kończy się zespołem razem świętującym sukces projektu. Adam i Marta decydują się spędzać więcej czasu razem i pracować nad swoim związkiem. Firma budowlana odnawia swój wizerunek i zaczyna odnosić sukcesy.

Scenariusz kończy się krótkim monologiem Adama, w którym opowiada o tym, jak musiał stawić czoła swoim słabościom, aby osiągnąć prawdziwe sukcesy zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.