Forum kinoorange.pl

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Gatunki filmów i książek do wyboru

Co można obejrzeć w wolnej chwili? W sieci, telewizji, a może w kinie? Co przeczytać? Horrory, komedie i jakie jeszcze gatunki? Przeczytaj, a będziesz wiedzieć, co chcesz czytać lub oglądać.

Horrory dla lubiących się bać
Sceny są różne, ale przeważnie mają przerażać widzów. Czasami tego nie robią. Wszystko zależy od ciekawej fabuły, którą ma horror z konkretnym wątkiem. Książki muszą zaciekawiać od początku do końca, ale można dawać szansę do konkretnej liczby stron. W mało ciekawej lekturze akcja z reguły się nie rozwinie. Porzucenie czytania jest wtedy najlepszym wyjściem.

Kryminał
Podobnie jak horror ma trzymać w napięciu. Istnieją różnie napisane tego typu dzieła. Dobry kryminał to ciekawie przedstawiony wątek zbrodni. Morderca, świadkowie, ofiara, miejsce akcji. Wszystkie te elementy zachęcają czytelnika do lektury.

Komedie
Powinny rozbawiać widzów i czytających. Film musi mieć dobry scenariusz. Aktorzy zabawnie grać swoje role. Komedie mogą być romantyczne, obyczajowe, inne. Pojawić się może wątek kryminalny. Ważne, żeby całość była śmieszna.

Obyczajowe
Wątki w tego typu książkach i filmach są różne. Opowiadają o życiu bohaterów. Mogą nimi być lekarze, prawnicy, inni. Przedstawione są ich romanse, praca, sytuacje z życia codziennego. Filmy obyczajowe i książki to dobra rozrywka. Nie może być zbyt wielu postaci, wątków w jednym.

Thriller
Wątki mogą być kryminalne, psychologiczne, obyczajowe i romantyczne. To gatunek, który zaciekawi fanów kryminałów i nie tylko.

Romans
Przyciąga do kin i zachęca czytelników. Podobnie jak komedie poprawiają humor. Romanse pokazują parę głównych bohaterów przeżywających rozterki miłosne. Zawierają sceny erotyczne i inne z życia postaci. Pokazana jest ich praca zawodowa, dom, rodzina. Przypominają obyczajowe, ale główny wątek jest miłosny.

Co zyskasz, oglądając i czytając?
Dobrą rozrywkę, którą lubisz. Warto wybrać to, co się preferuje. Nie zmuszać się do oglądania lub czytania. Miło spędzony czas oznacza relaks przyjemność.

Dla kogo?
Oglądać i czytać mogą wszyscy zainteresowani danym gatunkiem. Wśród wielu coś się zajdzie dobrego. Można obejrzeć wszystkie lub wybrane i zdecydować, co będzie dobre. Potem wracać do oglądania ulubionych.
Jak widać, jest tego sporo. Zarówno do oglądania, jak i do czytania.

Jak dla mnie zabrakło najlepszych czyli fantastyki. Co powiesz o Hobbicie, władcy pierścieni, grze o tron? To wspaniałe książki, ale i zarazem filmy.