Forum kinoorange.pl

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fenomen seriali paradokumentalnych

Nietrudno zauważyć, że zajmują obecnie większość czasu antenowego. Emituje je coraz większa liczba stacji telewizyjnych, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych tytułów. Tak duża podaż świadczy o ogromnym zainteresowaniu. Na czym polega fenomen seriali paradokumentalnych?
Głównymi ich odbiorcami są ludzie starsi, którzy są niejako „oszukiwani”. Wielu z nic nie zdaje sobie sprawy, iż wszystkie przedstawione sytuacje są markowane. Odbierają serial jako pełen emocji dokument. W każdym odcinku przedstawiane są historie, które dotykają społecznych i powszechnych problemów. Odbiorcy często współczują ich bohaterom, przeżywają ich porażki, cieszą się z sukcesów. Paradokumenty przyciągają swoją fabułą również młodzież. Nastolatkowie utożsamiają się bohaterami, dzielą ich problemy i pragnienia. Mimo, iż statystyki przedstawiają te dwie grupy wiekowe jako czołowych odbiorców paradokumentów, ich twórcy przekonują, że widzami ich produkcji są osoby w każdym wieku.

Obecnie funkcjonuje przekonanie, iż paradokumenty skierowane są do mało wymagającego odbiorcy. Jednak pomimo swej nieskomplikowanej fabuły i słabej gry aktorskiej skupiają przed telewizorami całe rzesze. Miliony widzów, setki odcinków, dziesiątki tytułów. Fenomen paradokumentów nadal trwa.

To jest rak telewizji polskiej. Nie mogę oglądać tego syfu. Dziwię się jak można ogłupiać społeczeństwo, gdy i tak jest stosunkowo głupie.